Ředitel Bia Oko doporučuje

David Beránek vede Bio Oko na Letné v Praze od roku 2009. Nyní vybral několik snímků z naší filmotéky.

Nenápadný režisér Paul Thomas Anderson již měl vlastní minipřehlídku u kolegů v kině Aero. Mistr (2012) je jeden z klíčových filmů z jeho filmografie a mistry Philipa Seymoura Hoffmana a Joaquina Phoenixe musíte vidět v této impozantní akci. Oni vás vyléčí a že vám nic není, to nevadí. Píseň moře (2014) byl první film, na který jsem vzal v 6ti měsících dceru Sofii a oba ho milujeme. Je plný silných emocí a mytologie, která není ezo. Neonový býk (2015) Gabriela Mascara je masterpiece podobného ražení jako filmy Carlose Reygadase. Jen oni dva umějí nasnímat milování nebo plynutí času ve filmu jako nikdo jiný.

Schmitke (2014) mi hučel v hlavě ještě dlouho po dni, kdy jsem ho viděl. Atmosféra, která by se dala krájet stejně jako místní krušnohorské hvozdy. Sureálná detektivka o tom, že jeleni nejsou tím, čím se zdají být. Z kolekce Restaurovaná klasika, která stojí mimochodem za pozornost celá, bych vám doporučil jednu věc. A to komunisty nenáviděné Všechny dobré rodáky (1968), cena za režii z MFF v Cannes 1968 a především absolutní klenot, který šlape o lán lépe než většina současných filmů i dnes. Na závěr jsem pro vás vybral něco hezkého. Nenasytná Tiffany (2015) je skvělý mix hororu, komedie a fantasy – nic podobného v české kinematografii nenajdete.


Další kolekce

  • Duchovní filmy Filmy dotýkající se Boha, duchovna a víry.
  • Diáky Trabantem, Pionýrem, Tatrou, na kole nebo pěšky za svými sny.
  • Filip Titlbach doporučuje Novinář a autor podcastu Studio N, ve kterém vypráví příběhy současného světa, vybral současné filmy.
  • Šary Vary To nejlepší z filmového festivalu v Karlových Varech.