Časté dotazy

Co to je Aerovod, jaké filmy nabízí a kdo jej provozuje?
Na Aerovodu můžete legálně za poplatek sledovat online filmy, které prošly testem velkého plátna tří pražských kin Aero, Světozor a Bio Oko, brněnského Univerzitního kina Scala a Bio Central v Hradci Králové. Web provozuje distribuční společnost Aerofilms a kromě našich filmů nabízíme i filmy spřátelených českých distributorů a producentů. Do videotéky zařazujeme pouze kvalitní filmy opatřené profesionálním překladem, a to v co nejvyšší dostupné obrazové i zvukové kvalitě.
Jaký je rozdíl mezi předplatným, zakoupením filmu k přehrání a ke stažení?
Jednotlivé služby se liší jak v ceně, tak ve způsobu přehrání. Pokud chcete rychle zhlédnout pouze jeden konkrétní film, doporučujeme zakoupit jej k přehrání přímo ve vašem prohlížeči (obvykle za 65 Kč). Budete na to mít 30 dnů. Pokud chcete film vlastnit napořád, pak ho kupte ke stažení ve formátu MP4 (obvykle za 110 Kč) a bude navždy váš bez jakýchkoliv omezení. Pokud vás ale zaujalo více filmů, doporučujeme zakoupit měsíční či roční předplatné (150 Kč za měsíc nebo 1 650 Kč za rok), kdy získáte neomezený počet přehrání téměř celého filmového katalogu. V tomto výhodném předplatném ale nemusí být k dispozici úplně všechny žhavé novinky. Na ty ovšem dostanete slevu 10 Kč pro přímý nákup. Režim předplatného je navíc omezen na spuštění maximálně tří filmů během jedné hodiny. Měsíční nebo roční předplatné se vám bude automaticky obnovovat, dokud jej sami ve svém profilu nezrušíte.
Jaké filmy jsou dostupné pro předplatitele?
Pro předplatitele se snažíme zpřístupnit maximální množství filmů z našeho katalogu. Vzhledem k různorodým dodavatelům a licenčním podmínkám ale není možné zařazovat všechny novinky okamžitě; občas je potřeba na daný film pár měsíců od online premiéry počkat nebo si jej zakoupit pro přehrání nebo stažení. Filmy dostupné pro předplatitele si prohlédněte zde.
Jaké jsou minimální technické požadavky pro bezproblémové užívání Aerovodu?
Pro hladký chod Aerovodu je potřeba mít co nejnovější verzi webového prohlížeče (ideálně Google Chrome, Firefox nebo Safari) a stabilní a rychlé internetové připojení. Pokud si nejste jistí, zda vše bude fungovat správně, doporučujeme si u nás na webu zdarma přehrát jakýkoliv trailer a uvidíte, zda je jeho přehrávání plynulé a vaše připojení je tedy dostatečné. Pro pomalejší připojení můžete manuálně snížit kvalitu přímo ve video přehrávači.
V jakém formátu jsou stažené filmy?
Filmy dodáváme ve formátu MP4 (h264) s bitrate cca 4500 Mbps. Na výběr máte dvě kvality – 1920 (FullHD) nebo 1280 (HD) horizontálních bodů. Zvuk je ve stereu, vícekanálové audio kvůli kompatibilitě nepodporujeme. U většiny filmů je potřeba ještě stáhnout titulky ve formátu SRT. Pro přehrávání filmů doporučujeme např. přehráváč VLC. Stahování do mobilů, televizí a jiných zařízení než PC nedoporučujeme a nepodporujeme.
Je možné zaplatit za film pomocí SMS?
Krátká odpověď: ne. Platbu lze provést pouze platební kartou online. Pro platby používáme platební bránu Comgate, která přijímá všechny relevantní bankovní karty a navíc obsahuje i tlačítka pro rychlé bankovní převody. To by mělo vyhovovat drtivé většině uživatelů.
V jakém jazyce jsou filmy?
Většina filmů je ve svém původním znění opatřena kvalitními českými titulky od předních českých překladatelů. V případě dětských či rodinných filmů pak nabízíme i variantu s českým dabingem, aby si film mohli užít i nejmenší diváci. Část filmového katalogu obsahuje vypínatelné externí titulky, zbylé obsahují titulky přímo v obraze a není možné je vypnout.
Jak si pustím film na televizi nebo na projektoru?
Pro přehrání na TV či projektoru můžete využít zařízení Google Chromecast či protokol Airplay a streamovat tak obsah přímo do daného zařízení. Funguje ale bohužel pouze pro filmy bez titulků nebo s titulky přímo v obraze. Zobrazení externích titulků ani jeden protokol neumožňuje a není v našich silách jej zprovoznit. Na novějších televizích můžete Aerovod používat přímo v integrovaném webovém prohlížeči. To je ideální v kombinaci s aktivním předplatným, kdy se stačí jednou příhlásit a zaplatit na počítači nebo telefonu a v televizi už můžete pohodlně jenom koukat na filmy. Stahování do televize bývá často problematické, jelikož nemá dostatečné úložiště nebo neumí zobrazit externí titulky. Proto tento postup nedoporučujeme.
Můžu na filmy koukat i mimo Českou republiku?
Aerovod je primárně určen pro diváky z České republiky a Slovenska. Pro jiná teritoria bohužel nemáme od producentů a distributorů potřebné licence, takže filmy není možné sledovat ani stahovat ze zahraničí. Pokud se registrujete v ČR a jedete např. na dovolenou nebo pracovní cestu, tak vám náš katalog zpřístupníme i v zahraničí. Pokud používáte VPN, tak to pro Aerovod nepředstavuje žádný problém. Jen je potřeba při registraci VPN vypnout a mít českou IP adresu.
Chci darovat film nebo předplatné někomu jinému. Jak na to? 
Pomocí tlačítka Darovat film (v detailu daného filmu), popř. Darovat předplatné (na úvodní stránce) a následném zaplacení vybrané služby vám do e-mailu přijde certifikát, který můžete obdarovanému člověku předat dle vašeho uvážení, např. e-mailem nebo vytištěným voucherem. Obdarovaný pak zadá do systému kód z voucheru a aktivuje se mu vybraná služba. Platnost služby, který voucher zpřístupňuje, se počítá od data jeho aktivace obdarovaným a délka jeho platnosti není nijak omezena. Předplatné aktivované pomocí voucheru se po vypršení nebude automaticky prodlužovat.
Jak zruším předplatné?
Pokud se zaregistrujete a zaplatíte si předplatné, bude se vám měsíčně či ročně automaticky obnovovat. V momentě, kdy se rozhodnete předplatné zrušit, stačí jen ve vašem osobním profilu kliknout na tlačítko Zrušit předplatné.
Jsem provozovatel kulturního zařízení. Můžu zakoupený film promítnout veřejně?
Naše licence jsou omezeny pouze na domácí sledování (home video). Není problém na zakoupený film koukat s rodinou, partnerem, sousedy nebo návštěvou. Není už ovšem možné provozovat veřejnou projekci, např. v kavárně, v hospodě nebo formou letního kina. Pokud máte zájem o projekci pro veřejnost, napište nám na e-mail vratnice@aerovod.cz a my vás nasměrujeme na daného distributora, který vám nabídne možnost projekci uspořádat legálně za licenční poplatek.
Jak nakládáte s mými osobními údaji?
Vaše data jsou u nás v bezpečí a zpracováváme pouze to nejnutnější (jméno, příjmení, e-mail, historie nákupu) po nezbytně dlouhou dobu, abychom vám mohli nabízet co nejkvalitnější služby a servis. Přečtěte si naše zásady zpracování osobních údajů a Obchodní podmínky.
Něco mi nefunguje, na koho se můžu obrátit?
V případě technických problémů se obracejte na naši e-mailovou podporu vratnice@aerovod.cz. Do textu e-mailu uveďte váš problém, verzi operačního systému, webového prohlížeče a název filmu. V případě, že se vám nepodaří film přehrát, vrátíme vám peníze na váš účet.
Obdržel jsem dárkový voucher kód. Jak ho využiji?
Obdržený voucher kód vám odemkne vybraný film pro přehrání nebo stažení, předplatné nebo slevu. Kód se aplikuje jednorázově v detailu vybraného filmu pomocí tlačítka Použít voucher, případně na této stránce. Pro využití voucheru je třeba mít u nás zaregistrovaný účet a před jeho vložením je třeba být přihlášen. Po vložení voucheru do systému se vám zaktivní vybraná služba (film, předplatné, sleva).