Vladimir 518 doporučuje

Rapper, člen skupiny PSH a zakladatel labelu BiggBoss vybral filmy z našeho katalogu, které jsou jeho nejoblíbenější.

Ikarie XB 1 (1963)

Tenhle film je kult. Tísnivá hudba Zdeňka Lišky, na scénáři spolupracoval Pavel Juráček, a to dle předlohy Stanislawa Lema, to vše v režii Jindřicha Poláka. Co dodat. Tenhle film mam moc rád.

Zbrusu Nový zákon (2015)

K Jaco van Dormaelovi jsem se dostal asi jako většina ostatních skrze film Mr. Nobody, což považuju za velmi slušnou milostně existenciální vizuální báseň. Romantickou, nutno dodat. Zmiňuji to hlavně proto, že Zbrusu Nový zákon má v mnohém podobný autorský rámec. Jen je to o něco větší prdel.

Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju…“ (2019)

Na tuhle legendu naší i světové hudby mám krásný vzpomínky. Jednou jsme spolu jeli do Mnichova na novou operu Miroslava Srnky, a po cestě si povídali o Janáčkovi, Stockhausenovi, BMW, expresivním malířství, a tím pádem i o životě vůbec. Tohle byl opravdu výjimečný člověk. A stejně tak i dirigent.

Cesta do fantazie (2001)

Mam rád v podstatě všechno od Studia Ghibli, a právě Cesta do fantazie je vrcholná ukázka jejich komplexní práce. Společně s filmy Princezna Mononoke a Můj soused Totoro se jedná asi o to nejlepší, co pod vedením H. Mijazakiho vytvořili.

Mistr (2012)

P.T.A. je pro mě oblíbeným objektem pro studium uměleckého vývoje autora. I když získal světové renomé, podnikal s každým dalším filmem cesty do prapodivných, často velmi minimalistických vod, které jsou pro běžného diváka těžko ukoukatelné. Mistr je důkaz. Absolutní herecké výkony, hutná filmařina, neuvěřitelná atmosféra. A skvělej soundtrack!

 • Náš tip
  Cesta do fantazie

  Oscarové anime

 • Ikarie XB 1

  Sci-fi

 • Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju…“

  Dokument

 • Mistr

  Drama

 • Zbrusu Nový zákon

  Komedie


Další kolekce

 • Dokumentární portréty Inspirativní portréty výrazných, populárních i kontroverzních osobností napříč společností i stoletími.
 • Manželské etudy: Nová generace Autentický pohled na sny a překážky, s nimiž se potýká současná mladá generace.
 • Pedro Almodóvar Výběr filmů vášnivého španělského režiséra, citlivého pozorovatele lidských osudů a držitele dvou Oscarů.
 • Ivo Andrle doporučuje Viděl nespočet dobrých i těch méně povedených filmů. Ty nejlepší z Aerovodu vybírá ředitel distribuční společnosti Aerofilms.