Tým kina Světozor doporučuje

Parta z pražského kina Světozor filmy miluje. Je to znát nejen v samotném kině, ale i v jejich online výběru.

Marian Plieštik, produkční, IT a technická podpora

Z půlky skvělá taneční jízda, z půlky hodně špatnej trip (doslova). Po prvním zhlédnutí filmu Climax (2018) jsem si nebyl jistý, jestli ho chci vůbec někomu doporučit. Tedy nechtěl jsem, bylo mi fyzicky špatně, s nikým jsem nemluvil. Ale na druhou stranu je dobré ho vidět, cítit, zažít. Takže jo, podívejte se na něj. Za střízliva. Soundtrack k nezaplacení!

Pavel Rajčan, ředitel Terryho ponožek

Bravurní driblér, provazochodec a citový vyděrač Lars von Trier mne opět uhranul. Jack staví dům (2018) je nádhernej biják. Dlouho jsem se tak nenasmál a ještě den dva po zhlédnutí filmu jsem se s Larsem a Jackem krajinami předpeklí toulal. Doporučuju!

Prokop Jeníček, provozní ředitel

O tom filmu Schmitke (2014) jsem dopředu nevěděl vlastně nic, o to větší na mě udělal dojem. Pohltil mě hned zkraje a nepustil. Atmosféra podivných Krušných hor houstne od začátku až do konce. Kdo má rád čas od času trochu mlhavé nejistoty, měl by se na tenhle film určitě podívat. A ten Schmitke je fakt sympaťák!

Julián Naglmüller, uvaděč

Taková bezstarostná jízda dvou mladejch kluků ve filmu Všechno bude (2018) prostě potěší. I s určitým odstupem na snímek vzpomínám jako na děsně srdečnej a upřímnej zážitek. Doporučuju hlavně kvůli nevšednímu zpracování a hereckejm výkonům, který zaujmou i pobaví. Nečekejte žádný hluboký poselství, protože právě o to v tomhle filmu jde!

Marie Barešová, šéfka baru

Pro mě byla skvělým filmovým zážitkem Zelená kniha (2018). Hned jsem věděla že tenhle film musím vidět znovu a taky se tak stalo.

Tomáš Stiborek, produkční

Jako velký milovník filmů, které se ohlížejí do minulosti jsem nemohl minout film Ztratili jsme Stalina (2017), jenž brilantním způsobem glosuje diktátorovu smrt a všechen ten kolotoč, který jeho smrt rozehrála. Jednoduše řečeno, ztratit se dá kde kdo. Přijít o Stalina je však něco jiného. A to, jak vtipným způsobem je ve filmu zobrazena ta absurdní válka o moc a vliv, nenechá nikoho na chvilku klidným, i když z toho jde člověku něžně mráz po zádech.

Nechybí tu někdo? Dramaturgický ředitel Vojtěch Marek už své oblíbence na Aerovodu totiž vybral. Podívejte se v jeho vlastní kolekci.


Další kolekce

  • Malé oči Filmy určené pro rodiče s dětmi, ale i pro kohokoli mladého duchem.
  • CAMP doporučuje Zajímáte se o architekturu a urbanismus? Inspirujte se filmovým výběrem Centra Architektury a Městského Plánování v Praze.
  • Ředitel Bia Central doporučuje Petr Vítek, zakladatel pražského kina Aero, vede už více než 8 let královéhradecké Bio Central.
  • Oddělení Q Kriminální série o kodaňském policejním oddělení Q od dánského spisovatele Jussiho Adler-Olsena.