Tým kina Scala doporučuje

Náš nejoblíbenější brněnský biograf je Univerzitní kino Scala. Jaký kinodiktát doporučuje jeho tým aplikovat online?

Jan Kárl, produkční

Doporučuji film Až vyjde měsíc (2012) od mistra stylu Wese Andersona. Je to snímek, který fanoušci jeho tvorby považují za nutnost vidět. Což je pravda, příběh o mladé lásce a skautingu tak trochu jinak. Po americku…

Eva Petláková, ředitelka PR a marketingu

Na jaře jsem všem doporučovala Patersona, ale to snad už všichni viděli, stejně tak jako Všechny dobré rodáky, které si dám tento týden znovu já. Takže bych tak k tomu podzimu…dejte si Léto (2018)! Už jenom připomenout si, co znamená posadit se a poslouchat písničky.

Lucie Krpalová, šéfka pokladny a čísel

Gretu Gerwig mám prostě ráda před i za kamerou. V posledních letech mně oslovili její režijní debuty Ladybird a Malé ženy a způsob jakým se dívá na svět vztahů mezi ženami, matkami, dcerami, sestrami – s upřímností a vřelostí, prostorem pro jejich zarputilost a nezávislost. V romantické komedii Maggie má plán (2015) si sama střihla jednu takovou paličatou roli. Nenechte se zmást jejími otřesnými staropanenskými šatními kreacemi a těžkopádnou chůzí. Téhle holce to pálí, ví co chce a jde si za tím. Zábavné scény a dialogy ve kterých jí sekundují Ethan Hawke jako nadějný akademik a existenciálně nejistý začínající spisovatel a Julianne Moore jako jeho manželka, jasně zářící hvězda akademického světa a majitelka odzbrojujícího ušišlaného belgického přízvuku.

Barbora Suchyňová, PR a sociální sítě

Nejen do této psychicky náročné doby bych doporučila milý, úsměvný, ale také emocemi nabitý snímek Malá lež (2019) režisérky Lulu Wang. S tímto něžným komediálním dramatem podle skutečné lži, který se soustředí nejen na odlišnosti kultur, postojů a tradic, ale především na rodinnou lásku a pospolitost, jsem se poprvé setkala na jaře v rámci on-line kina Moje kina LIVE, a ačkoliv mi chvílemi ukápla i slzička, dobrý pocit, který jsem během sledování snímku nabyla, mě neopustil po celý zbytek večera. Úžasná Awkwafina v hlavní roli je výtečnou třešničkou na dortu.

Martina Chaloupková, vedoucí Studia Scala

Animovaný snímek Píseň moře (2014) okouzlí snad každého. Vizuálně působivé zpracování, poetický příběh z dob starých Keltů a podmanivá hudba dávají dohromady okouzlující film, na který se vždy ráda podívám znova a znova.

Dominik Hájek, šéf baru

Za mě Šťastný Lazzaro (2018). Když ho v loňském roce KVIFF Distribution uvedlo do kin, bylo to pro mě jako zjevení z čistého nebe. Hluboký a silný film, který ve mně rezonoval ještě dlouhou dobu.

Ředitelem Scaly je Radek Pernica. Na filmy, které z naší filmotéky neminout, upozorňuje ve vlastní kolekci.


Další kolekce