Tým kina Aero doporučuje

V kině Aero na pražském Žižkově se každý divák vznáší filmovým blahem. Co si pustit, abyste se vzášeli i doma?

Magdaléna Novotná, šéfka marketingu

Baví mě filmový vesmír, který umí vystavět Aki Kaurismäki – ponurá a chladná prostředí a hrdinové, kteří na první pohled nejsou žádní velcí sympaťáci. Jenže za tím vším se odehrávají příběhy opravdových přátelství, něžného humoru a lidskosti. Stejně tak je to i s Druhou stranou naděje (2017). Film je plný skvělých dialogů a gagů a výborně balancuje na pomezí milého dramatu a melancholické komedie.

Zuzana Brožíková, produkční

Snímek Karel, já a ty (2017) mě okouzlil svou nestrojeností, která působí až dokumentárně a diváka pohladí po duši. Jsem ráda, že se i takto nízkorozpočtovému filmu může podařit to, aby byl uveden v rámci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech a dostal se do běžného programu kin.

Linda Arbanová, ředitelka Aeroškoly

Nenápadný francouzský dokument Nebe a led (2015) jsem viděla už nejmíň pětkrát. Nějakým způsobem si mě získal a pořád mě baví. Fascinují mě zejména původní záběry a napínavé příběhy z poválečných polárních vědeckých expedic, které byly nesmírně nebezpečné, náročné a dobrodružné.

Tomáš Okrouhlý, promítač

Je to břímě nepozastavovat se nad očividnou naivností většiny hororů americké produkce, nicméně Neutečeš (2014) je jeden z mála kousků co mě děsivě bavil. Parta po sexu a blízkosti lačných studentíků, které sejme monstrum. Nebo je to snad jen jejich vlastní odraz paniky z toho, co jim přinese ztráta nevinnosti? Co víc si přát?! PS: Soundtrack filmu si poslechněte v přítmí domova, sami a nahlas.

Mirek Velš, provozní kina

„To je moje nová družka. Vyměnil jsem ji za obraz – Krajinka v zimním hávu.“ Slavnosti sněženek (1983)

Anna Dvořáková, šéfka baru

Myslím, že pokud se chcete nechat vtáhnout do fantaskního světa a reality zároveň, film Slunovrat (2019) vás osloví. Příběh (nebo pohádka?) je tíživý a přitom plný lehkosti a osvobození, je čistý a přímočarý. Je plný napětí a klidu zároveň, jen zdánlivě jednoduchý. Film, u ktereho uvidíte temné stíny za bíleho dne.

Ředitel Aera Jiří Flígl má otrlý filmový jazýček. Na co se u nás podívat doporučil ve vlastní kolekci.


Další kolekce

  • Filip Titlbach doporučuje Novinář a autor podcastu Studio N, ve kterém vypráví příběhy současného světa, vybral současné filmy.
  • Krištof Kintera doporučuje Jaké filmy na Aerovodu nepřehlídnout podle jednoho z nejzajímavějších a nejnápaditějších současných českých umělců?
  • Meky Žbirka doporučuje Zpěvák a skladatel populárních písní, který porazil ve Zlatém slavíkovi i Karla Gotta. Na jaké filmy se u nás dívá, když zrovna nezpívá?
  • Skandinávské filmy Filmy z Norska, Švédska, Finska, Dánska nebo Islandu plné specifického černého humoru a rázovitých figur.