Tým Bia Oko doporučuje

Naši přátelé z Bia Oko na pražské Letné nyní mají zavřené kino, a tak se filmy dívají doma. Jaké to jsou?

Adéla Šálená, produkční

Kdybych měla v této době vybrat jeden film z katalogu Aerovodu, byl by to určitě Až vyjde měsíc (2012) režiséra Wese Andersona. Jeho filmy jsou pastvou pro oči a pohlazením po duši. Wesův typicky roztomilý humor je přesně tím, co se hodí do pošmourných podzimních dnů.

Jan Horkel, šéf baru

Zažil jsem hodně večírků, viděl jsem spoustu věcí, které bych raději neviděl, ale takovu rozjetou party, jakou připravil Gaspar Noé ve filmu Climax (2018), jsem opravdu nezažil. Intenzivní, tísnivý snímek, který otestuje vaše divácké schopnosti a vaše největší životní morální kocoviny vám budou připadat jako nevinné přešlapy…

Jana Trnková, manažerka sociálních sítí

Miluju, když po zhlédnutí filmu běžím vyhledat soundtrack, který pak poslouchám několik dní pořád dokola. Což se mi u snímku Léto (2018) stane pokaždé, když si ho pustím. Film může působit nenápadně, ale ve skutečnosti je hravý, zábavný a nabitý energií. A už jsem zmínila skvělou hudbu?

Michal Havlák, řidič a technická podpora

Díla Borise Viana i Michela Gondryho mne vždy fascinovala svou bezbřehou imaginací. Spojení těchto dvou velikánů v adaptaci Vianova románu Pěna dní (2013) nás vezme na surreálný trip do světa nekonečné fantasie. Takže i když se třeba svět smršťuje na hranici vašich obýváků a na plicích máte leknín, nepropadejte panice. Usedněte za klavír, namíchejte si pianococktail a protančete se hopsatrotem za hranici všednosti. Protože svět je ve vaší hlavě.

Hedvika Maternová, produkční

Vybrala jsem pro vás film s předrevoluční tématikou bez zbytečné nostalgie. Učitelka (2016) se stejně tak může odehrávat i dnes. Velmi jsem ocenila scénář, pořád jsem chtěla vědět, jak se děj bude vyvíjet dále a celý film byl strhující a skvěle držel pozornost. Hřebejk zde opět boduje.

Tomáš Franc, promítač

Film Ztracené město Z (2016) mě pohltil svou atmosférou, meditativním tempem a odhodláním Percyho Fawcetta dosáhnout svého cíle. Po projekci jsem měl pocit, že jsem zhlédl velkofilm ze zlatého fondu 70. let a stále se mi drží v myšlenkách.

Jaké filmy by vám doporučil ředitel kina David Beránek? To se dozvíte v jeho samostatné kolekci.


Další kolekce

  • Výtvarní géniové ve filmu Fascinující svět výtvarného umění do těch nejjemnějších detailů. Vydejte se na výlet na výstavu do předních světových muzeí a galerií.
  • 28. Český lev Filmy nominované a oceněné Českými lvy za rok 2020.
  • Diáky Trabantem, Pionýrem, Tatrou, na kole nebo pěšky za svými sny.
  • Malé oči Filmy určené pro rodiče s dětmi, ale i pro kohokoli mladého duchem.