Tým Bia Central doporučuje

Film je jejich denní chléb a když nejsou v kině, koukají aspoň online. Královehradecké Bio Central vybírá.

Tomáš Ondráček, technický ředitel

Neobyčejně roztomilá komedie od Wese Andersona vyprávějící příběh o jedné dětské lásce, která vyvrcholí společným útěkem do divočiny. Až vyjde měsíc (2012) je první film od tohoto režiséra, který jsem měl možnost zhlédnout a dokonale mě odzbrojil svou hravostí a nápaditostí.

Kateřina Zelingerová, grafička

Z počátku se film Indiánské léto (1995) může zdát nudný, ale díky dialogům je velice hravý. Máte pocit, že jste jeho součástí. Vracíte se do svých školních let, kdy jedete na prázdniny k babičce a neřešíte nic jiného než kluky a venkovské zábavy. Minimalismus a jednoduchost snímku je naprosto dokonalá!

Jan Slanina, promítač a instagramer

Ten den jsem byl unavený a vůbec jsem neměl chuť jít do kina na film s takovou stopáží. Film Nikdy neodvracej zrak (2018) mě ale nakonec úplně strhnul. Tři hodiny utekly jako voda a ve mně zůstal nezapomenutelný zážitek. Byla by škoda nechat se odradit od filmu, který vám odvrátit zrak vskutku nedovolí.

Veronika Kyselá, provozní ředitelka

Keltské mýty a legendy, překrásná animace i hudba. Píseň moře (2014) je pohádka, která podle mě nezná věkových hranic. Uvařte si horkou čokoládu, pusťte si ji v originálním znění a nachystejte si zásobu kapesníčků.

Klára Burešová, hlavní barmanka

Příjemný rozchodový film s vůní léta… Inu a s vážnou tváří bych řekla, že Slunovrat (2019) je snímek, který mě za poslední léta vizuálně uhranul nejvíce. A určitě si zaslouží pozornost za své ztvárnění halucinogenních prožitků některých přírodních drog i za kostýmy.

Miroslav Balcar, provozní baru

Na V síti (2019) se mi vlastně ani moc koukat nechce. Jenže mám dvě dcery a zneužívání dětí na internetu je téma, které by se jich bohužel mohlo dotknout. Tento dokument je pro mě nejjednodušší cestou, jak se s celou problematikou seznámit a věřím, že je díky tomu dokáži před něčím podobným lépe ochránit.

A co ředitel kina Petr Vítek? Jeho výběr najdete v samostatné kolekci.

 • Náš tip
  Až vyjde měsíc

  Romantická komedie

 • Indiánské léto

  Drama

 • 60 Kč
  Nikdy neodvracej zrak

  Historický thriller

 • Náš tip
  Píseň moře

  Rodinný

 • Náš tip
  Slunovrat

  Pohanský horor

 • 80 Kč
  V síti

  Dokument


Další kolekce

 • Poprvé na Aerovodu? Vítejte na Aerovodu! Pokud nevíte, kde začít, představujeme vám kolekci toho nejzásadnějšího, co u nás můžete vidět.
 • Tým Bia Oko doporučuje Naši přátelé z Bia Oko na pražské Letné nyní mají zavřené kino, a tak se filmy dívají doma. Jaké to jsou?
 • Helena a Hana Třeštíkovy Matka a dcera, obě režisérky. Na časosběrné dokumentární filmy Heleny Třeštíkové navázala její dcera Hanka novou sérií Manželských etud.
 • Ředitel Bia Oko doporučuje David Beránek vede Bio Oko na Letné v Praze od roku 2009. Nyní vybral několik snímků z naší filmotéky.