Tým Bia Central doporučuje

Film je jejich denní chléb a když nejsou v kině, koukají aspoň online. Královehradecké Bio Central vybírá.

Tomáš Ondráček, technický ředitel

Neobyčejně roztomilá komedie od Wese Andersona vyprávějící příběh o jedné dětské lásce, která vyvrcholí společným útěkem do divočiny. Až vyjde měsíc (2012) je první film od tohoto režiséra, který jsem měl možnost zhlédnout a dokonale mě odzbrojil svou hravostí a nápaditostí.

Kateřina Zelingerová, grafička

Z počátku se film Indiánské léto (1995) může zdát nudný, ale díky dialogům je velice hravý. Máte pocit, že jste jeho součástí. Vracíte se do svých školních let, kdy jedete na prázdniny k babičce a neřešíte nic jiného než kluky a venkovské zábavy. Minimalismus a jednoduchost snímku je naprosto dokonalá!

Jan Slanina, promítač a instagramer

Ten den jsem byl unavený a vůbec jsem neměl chuť jít do kina na film s takovou stopáží. Film Nikdy neodvracej zrak (2018) mě ale nakonec úplně strhnul. Tři hodiny utekly jako voda a ve mně zůstal nezapomenutelný zážitek. Byla by škoda nechat se odradit od filmu, který vám odvrátit zrak vskutku nedovolí.

Veronika Kyselá, provozní ředitelka

Keltské mýty a legendy, překrásná animace i hudba. Píseň moře (2014) je pohádka, která podle mě nezná věkových hranic. Uvařte si horkou čokoládu, pusťte si ji v originálním znění a nachystejte si zásobu kapesníčků.

Klára Burešová, hlavní barmanka

Příjemný rozchodový film s vůní léta… Inu a s vážnou tváří bych řekla, že Slunovrat (2019) je snímek, který mě za poslední léta vizuálně uhranul nejvíce. A určitě si zaslouží pozornost za své ztvárnění halucinogenních prožitků některých přírodních drog i za kostýmy.

Miroslav Balcar, provozní baru

Na V síti (2019) se mi vlastně ani moc koukat nechce. Jenže mám dvě dcery a zneužívání dětí na internetu je téma, které by se jich bohužel mohlo dotknout. Tento dokument je pro mě nejjednodušší cestou, jak se s celou problematikou seznámit a věřím, že je díky tomu dokáži před něčím podobným lépe ochránit.

A co ředitel kina Petr Vítek? Jeho výběr najdete v samostatné kolekci.

 • Náš tip
  Až vyjde měsíc

  Romantická komedie

 • Indiánské léto

  Drama

 • 60 Kč
  Nikdy neodvracej zrak

  Historický thriller

 • Náš tip
  Píseň moře

  Rodinný

 • Náš tip
  Slunovrat

  Pohanský horor

 • 80 Kč
  V síti

  Dokument


Další kolekce

 • Tým kina Aero doporučuje V kině Aero na pražském Žižkově se každý divák vznáší filmovým blahem. Co si pustit, abyste se vzášeli i doma?
 • Výjimečná animace Celovečerní animované filmy, které vás i vaši rodinu přenesou do fantastických světů plných dobrodružství a kouzel, ale i lásky a přátelství.
 • Jan Cina doporučuje Má rád film! Vidět ho můžete třeba v Národní třídě nebo Čertím brku. Na co by se ale podíval on sám? Filmy vybírá herec Jan Cina.
 • Restaurovaná klasika Digitálně restaurované filmy z katalogu Národního filmového archivu dostupné v té nejlepší obrazové i zvukové kvalitě.