Tým Aerofilms doporučuje

Jaké filmy jsou nezapomenutelné pro partu z filmové distribuční společnosti Aerofilms, ke které patří Aerovod?

Sabina Coufalová, propagace přenosů do kin

Co si pustit, když zatoužíte po hříšném tanci v karanténě? Climax (2018) je ideální volba! Už úvodní scéna vás postaví z gauče. Stačí popíjet vodu, Climax sám zajistí další halucinogenní a mimosmyslové zážitky. K tomu famózní soundtrack. Zhlédnutí navíc přináší dvě zásadní poučení: 1) vždy kontrolujte, jestli vám někdo nepřimíchal něco do drinku; 2) pokud berete dítě na party, dávejte bacha, kam ho umístíte.

Hana Kijonka, specialistka marketingu, PR Aerovodu

Fotbal mě nikdy nezajímal, film Diego Maradona (2019) mě ale dostal. Není to jen příběh o klukovi z ulice, který hodně dobře kopal do míče. Je to snímek o lidském osudu, který se z úplného vrcholu slávy a schopností dostal na samotné dno. Skvěle zpracovaný, dojemný i zábavný portrét „prokletého génia“ sučasnosti od oscarového Asifa Kapadii. Diegovi budete fandit, Maradonu budete nenávidět, Diego Maradona vás nenechá chladnými a budete o jeho příběhu chtít vyprávět dál.

Michaela Hubálková, koordinátorka přenosů do kin

Divoké historky (2014) jsou excelentně vystavěné a fantasticky zábavné příběhy plné černého humoru. Při této našlapané podívané se rozhodně nebudete nudit ani vteřinu. Je to jízda oscilující mezi velkým napětím, kdy vás zamrazí a zůstanete přikovaní k sedačkám a velkým humorem, kdy si nebudete moct pomoct a zvraty v ději vám budou připadat k popukání. Navíc, tenká linka, která pro mě jednotlivé příběhy spojuje, je ohleduplnost. Respektive její nedostatek v různých situacích i významech slova samotného.

Jan Noháč, vedoucí oddělení propagace

Po vítězství Parazita v Cannes jsme si mysleli, že je to událost z kategorie „jednou za dvacet let“. Takhle vtipný film nevyhrál od Pulp Fiction. Pak ale přišla triumfální jízda kiny, rekordní tržby a historické čtyřnásobné vítězství na Oscarech, a Parazit (2019) se rázem octl ve škatulce „to se ještě nikdy nestalo“. Případně „mysleli jsme si, že to není možné“. Pro fanouška filmu povinnost – naštěstí vrcholně zábavná a originální.

Kristina Charvátová, komunikace s kiny, produkce

Přes Patersona (2016) se člověk dostane víc k sobě, má terapeutické účinky. Ideální film pro tento čas plný nejistot.

Radek Rubáš, programista, sklad filmů

Ryze pozitivní film do neklidných časů, který vám potvrdí, že věci jsou nemožné jen do té doby, dokud se nestanou – Pátrání po Sugar Manovi (2012). Příběh o největší rockové hvězdě sedmdesátek, která neexistovala, nebylo třeba přikrášlovat, stačilo jej pouze převyprávět. I tak neuvěřitelně nabíjí energií!

Radim Habartík, finanční ředitel

Doporučuju Polski film (2012), protože to je film s ušlechtilou plísní – každým rokem zraje.

Jakub Němeček, šéf Aerovodu

Děsivý a zároveň ohromně vtipný folk horror Slunovrat (2019) s partou amerických studentíků a jednou uzavřenou pohanskou komunitou, která si slunovrat slaví hodně po svém. Po všech stránkách dotažený a originální film Ariho Astera mě baví i po několika zhlédnutích. Pusťte si léto do obýváku.

Kateřina Dvořáková, PR a mediální partnerství

Jednotlivé záběry Studené války (2018) se mi navždy vryly do paměti už po prvním (z mnoha) zhlédnutí. Je to film s uhrančivou atmosférou, nádhernou hudbou, s neuvěřitelnými hereckými výkony. Dýchá z něj perfekcionismus režiséra, a přesto nepůsobí nabubřele. Nic v něm nepřebývá ani nechybí. Zkrátka 89 minut čisté krásy a ryzího filmového zážitku.

Jiří Šebesta, eventy

Když jsem v druhé polovině 90. let přijel z Litvínova do Prahy a nastoupil na FAMU na katedru produkce, byl jsem vykulený už jen z metra, natož ze všech těch zajímých lidí v Praze. Hned v prvních týdnech mě někdo odchytl na chodbě, že se natáčí nějaký nový český film v Roxy, a že hledaj křoví. „Ty vypadáš jako skvělé křoví,“ uslyšel jsem. Neváhal jsem a šel. Mrkněte na film Šeptej (1996) a schválně, zda mě tam ve scéně z Roxy uvidíte!

Anna Lísalová, producentka a ředitelka Kinofila

Vydejte se s Moonee ve filmu The Florida Project (2017) do prostředí pestrobarevných floridských hostelů, kde život obecně vzato asi stojí za prd, ale Moonina radost ze svobody a každého kopečku zmrzliny z něj dělá každodenní dobrodružství. Nejsilnější filmový zážitek roku 2018, který pro mě doteď nebyl překonán. A taky Willem Dafoe ve své nejvíc okouzlující roli.

Zuzana Pudilová, vedoucí kanceláře

Pro mě byl před 10 lety zjevením film Zoufalci (2009). Většina herců ztvárňující hlavní postavy nebyla tehdy ještě známá, dnes jsou z nich hvězdy. Dialogy jako ze života, máte chuť je sami doříkávat. Drama střídá humor a trapno. Sledujete osudy 6 kamarádů a chvílema si nejste jistí, zda se jedná o film nebo skrytou kameru. Některé hlášky z filmu s vámi zůstanou ještě hodně dlouho. „Ty bído, ty bído.“

Doporučení od ředitele Aerofilms Iva Andrleho hledejte v jeho vlastní kolekci.


Další kolekce

  • 28. Český lev Filmy nominované a oceněné Českými lvy za rok 2020.
  • Ředitel Bia Central doporučuje Petr Vítek, zakladatel pražského kina Aero, vede už více než 8 let královéhradecké Bio Central.
  • Helena a Hana Třeštíkovy Matka a dcera, obě režisérky. Na časosběrné dokumentární filmy Heleny Třeštíkové navázala její dcera Hanka novou sérií Manželských etud.
  • Krištof Kintera doporučuje Jaké filmy na Aerovodu nepřehlídnout podle jednoho z nejzajímavějších a nejnápaditějších současných českých umělců?